Bel Fıtığı Belirtileri
Bel fıtığı bulunan kişilerin çoğunda bel ağrısı ana belirtidir. Ancak her bel ağrısı da bel fıtığı değildir elbette. Bel fıtığı ağrısı birkaç gün devam edip daha sonra dinebilir. Genellikle bu ağrıyı bacak ağrısı, bacaklarda uyuşukluk, zayıflık gibi belirtiler takip eder. Bu tip bacak ağrıları diz altına, ayak bileği ve ayaklara kadar inebilir. Belden veya kalçadan başlayıp bacaktan aşağı ayağa doğru inen bir ağrı olarak tarif edilir.
Bel fıtığı belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz:
Bel ağrısı
Bacak veya ayak ağrısı
Bu ağrıların gece artması
Bacak veya ayakta uyuşukluk, karıncalanma hissi
Bacak veya ayakta güçsüzlük
Tek veya her iki bacakta refleks kaybı
Gülerken, öksürürken ve hapşırırken ağrının kötüleşmesi
Yürüme ve oturmada zorlanma
Fıtık ilerlemişse idrarı veya büyük tuvaleti tutmakta zorlanma
Fıtık ilerlemişse dengesizlik, yürüyememe, hemen yorulma
Yanlış Oturma Bel Fıtığına Neden Oluyor
Çalışma yaşamından eğlenceye, haberleşmeden sosyalleşmeye kadar hayatımızın her anında karşı karşıya olduğumuz bilgisayar başındaki oturuş bozukluğu, ızdıraplı sonuçlar doğurabilecek bel ağrılarını ve bel fıtığını körükleyebiliyor. İnsan bedenine uyumlu dizayn anlamına gelen “ergonomi” bel fıtığı için de hayati bir önem taşıyor.Dizüstü bilgisayarın karşısında iyice eğilerek sürdürülen bir duruş pozisyonu oldukça sakıncalı bir durumdur. “Sağlıklı bir çalışma için bilgisayar, göğüs hizasının biraz altında göbeğin ise beş cm kadar üzerinde olmalıdır”

Ameliyat Gerektirmeyen manipülasyon tedavi yöntemiyle fıtıklarınızdan kurtulun İletişim : 0530 5475656
Alanya’da Bel Fıtığı Tedavisi
Fizyoterapi uzmanı Mehmet Ali Avcı manuel terapi,fizyoterapi yöntemleriyle bel fıtığına ameliyatsız çözüm sunuyor.Manuel terapi yöntemleriyle bel,kalça ve bacak ağrılarınıza son verin. Muayene sonrası sorunun ana kaynağı tespit edilip, elle tedavi uygulanıyor.Uzun bir eğitim ve 25 yıllık manuel terapi tecrübesiyle bel fıtığı,disk kayması,kireçlenme,boyun fıtığı sorunlarınıza ameliyata gerek kalmadan tamamen elle tedavi yöntemleriyle son veriyoruz.